Galatasaray’dan transfer bombası
Gelecek sezonda şampiyon bir kadro yaratmak için şimdiden kollarını sıvayan Galatasaray’da transfer çalışmaları çok hızlı ilerliyor.
Sezon içinde takımın başına getirilen ancak alınan başarısız sonuçlarla gönderilmesi gündeme gelen Hırvat teknik adam Igor Tudor’un takımda kalacağının açıklanmasından sonra yeni kadro oluşturma çabalarına hız veren sarı kırmızılı yönetim, takımdan gidecek ve kalacak oyuncular konusunda da son kararını vermeye başladı. Gelecek sezon sözleşmesi sona erecek olan Bruma’yı iyi bir fiyata satmak için uğraşan cim bom gelen tekliflerin düşük olması nedeniyle bu planını askıya almışa benziyor. Almanya Bundesliga ekiplerinden Leipzig’in ilgilendiği ancak 9 milyon euro gibi düşük bir teklif verdiği Bruma’nın gelecek sezon da takımda kalması bekleniyor. Portekizli oyuncu için yeni ve 5 yıllık bir sözleşme yapmak isteyen kulübün bu teklifi yıldız oyuncunun menajeri tarafından kabul edilmedi. Her an transferi olabilecek oyuncunun yerine aday oyuncular da takip edilmeye başlandı.

SERDAR GÜRLER GALATASARAY’DA

Bu sezon oynadığı futbolla taraftarın gönlünde taht kuran, attığı gollerle ve verdiği asistlerle takıma büyük katkı sağlayan Bruma’nın takımdan ayrılması ihtimaline karşı yerine gelecek oyuncu bulunmuşa benziyor. Edinilen bilgilere göre Galatasaray yönetimi Gençlerbirliği’nin yıldız oyuncusu Serdar Gürler ile büyük ölçüde anlaşma sağladı. 25 yaşında olan ve çok başarılı bir sezon geçiren Serdar Gürler’in sarı kırmızılı takımın özellikle kanat oyuncu eksikliğini gidereceği ifade ediliyor. Süper Lig’de bu sezon 13 gol atan Serdar Gürler’in bu yıl sözleşmesi sona eriyor ve takımı ile henüz yeni bir sözleşme yapmadı. Igor Tudor’un olumlu rapor vermesi neticesinde harekete geçen Galatasaray transfer komitesinin oyuncu ile büyük oranda anlaşma sağladığı belirtildi. Alt yapısını Fransa’da alan yıldız oyuncuya Osmanlıspor’un da teklif yaptığı ancak Serdar Gürler’in sarı kırmızılı takımda oynamak istediği belirtildi.
  DİĞER HABERLER Hepsini Göster