Amatör kümeden geldi Süper Lig’e 1 adım kaldı
Süper Lig’e yükselme maçları sonucunda final oynayacak takımlar dün akşam yapılan müsabakalarla belli oldu.
Bu maçın kazananı Süper Lig’in yeni ekibi olacak. Dün akşam oynanan maçlar sonucunda ilk maçların da verdiği avantajları iyi değerlendiren ekiplerden Eskişehirspor Giresunspor’u, Göztepe ise Boluspor’u eleyerek adını finale yazdırdı.

İKİ DEV HOCANIN BÜYÜK KAPIŞMASI

Mustafa Denizli ile Yılmaz Vural’ın bir bakıma kapışmasına sahne olacak dev maç 4 Haziran Pazar günü oynanacak. Maçın oynanacağı stat henüz netleşmedi. Final maçı ilginç rastlantıları da beraberinde getirdi. Göztepe Teknik Direktörü Yılmaz Vural’ın önceki yıllarda Eskişehirspor’u Süper Lig’e çıkardığı belirtildi. En önemli olay ise Göztepe’nin yakaladığı başarı. 2002-03 sezonunda Süper Lig’den düştükten sonra amatör kümeye kadar gerileyen Göztepe, final maçını kazandığı takdirde yeniden Süper Lig’e dönmüş olacak.

TEKNİK DİREKTÖRLERDEN MAÇ SONU AÇIKLAMALAR

Play Off maçlarından sonra dört takımın da teknik sorumluları basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Mustafa Denizli’nin yerine açıklama yapan yardımcısı Mustafa Doğan, Eskişehirspor olarak mutlu olduklarını hedeflerinin final maçını kazanarak Süper Lig’e çıkmak olduğunu söyledi. Diğer finalist Göztepe’nin teknik direktörü Yılmaz Vural ise sezon boyunca verilen emeğin tek maça kaldığını ve finali kazanmak istediklerini söyledi. Giresunspor Teknik Direktörü Yücel İldiz zorlu bir rakiple mücadele ettiklerini, final oynayamadıkları için üzgün olduklarını kaydetti. Ellerinden geleni yaptıklarını belirten Boluspor Teknik Direktörü Fuat Çapa ise hak eden tarafın Süper Lig’e çıkmasını temenni etti.
  DİĞER HABERLER Hepsini Göster