Fenerbahçe taraftarlarında Aboubakar heyecanı
Süper Lig’in bitmesine bir hafta kala şampiyon belli olmuşken şimdi de gelecek sezon için 3 büyüklerin transfer rekabeti gündeme oturmaya başladı.
Her sezon olduğu gibi bu sezon da birbirlerinin elinden futbolcu kapmaya çalışacak olan Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’da ilk haber spor kamuoyuna bomba gibi düştü. Bu sezon oynadığı futbolla ve attığı gollerle siyah beyazlı taraftarların gönlünü fetheden Kamerunlu yıldız oyuncu Vincent Aboubakar’ın Fenerbahçe ile temas halinde olduğu bilgisi verildi. Beşiktaş’ta bu yıl kiralık olarak oynayan süper oyuncun gelecek sezonda takımda kalıp kalmayacağı henüz netleşmemişken ortaya atılan bu iddia sarı lacivertli taraftarlarda büyük bir heyecan yarattı. Takımdan pek çok oyuncuyu gönderme kararı alan Aziz Yıldırım’ın yeni sezonda takımın başına Aykut Kocaman’ı getireceğinin kesinleşmesinden sonra arayışlara girdiği ve şampiyon olacak bir kadro yaratmak istediği ifade edildi.

BÜTÜN PLANLAR SUYA DÜŞTÜ

Bu yıl Beşiktaş’ta harikalar yaratan ve 10 milyon euro satın alma opsiyonu bulunan Aboubakar yuvadan uçmak üzere. Bu kadar bir ücreti vermek durumunda olmayan ve fiyatta indirim yaptırma planları bulunan Beşiktaş’ın bütün planları suya düşmüş gözüküyor. Mali yönden zor durumda olan siyahlı beyazlıların Aboubakar’ı daha avantajlı fiyattan alma umudu devreye Fenerbahçe’nin girmesiyle bozuldu. Yıldız oyuncu konusunda kulübü Porto ile bir görüşme yapan sarı lacivertli yöneticiler iyi bir teklif sundular. Yıllık 3,5 milyon euro ayrıca maç başı 10 bin euro teklif eden Fenerbahçe, yaptıkları bu teklife cevabı beklerken, Porto da mevcut durumun avantajını kullanarak oyuncularını en yüksek bedelle elden çıkarmaya çalışıyor. Fenerbahçe’nin bu girişiminin altında Beşiktaş’ın Jeremain Lens ile ilgilenmesine karşı bir misillemenin yattığı ifade edildi.
  DİĞER HABERLER Hepsini Göster