Şenol Güneş konusundaki muamma devam ediyor
Beşiktaş’ı görevde bulunduğu ikinci sezonda da şampiyonluğa ulaştıran öte yandan Avrupa’da da büyük başarılar elde eden teknik direktör Şenol Güneş’in siyah beyazlı takımdaki kaderi hala belli olmadı.
Alışıldık uygulamalar gereği yeni sezonda da takımın başında olması düşünülen hocalarla sezon bitmeden yeni sözleşmeler imzalanmasına rağmen başarılı teknik adam ile yeni bir sözleşme yapılmaması Şenol Güneş’in takımdan ayrılması senaryolarını akla getiriyor. Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı yapan deneyimli hoca Beşiktaş’ın başında kalıp kalmama yönündeki bir soruya net olmayan cevaplar vermişti. Edinilen bilgilere göre pek çok oyuncudan az ücret alan Güneş’in ücretinde iyi bir artırım beklediği ancak mali kriterler nedeniyle yönetimin bu artırıma çok sıcak bakmadığı ifade ediliyor.

FİKRET ORMAN YENİ BİR TEKLİFLE GİDECEK

Bütün bu olaylar olurken Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın Şenol Güneş’e uzun vadeli bir sözleşme önereceği iddia edildi. Buna göre 1 senesi daha bulunan deneyimli hocaya 2 yılın üzerinde yeni bir teklif sunulacak. Şu an aldığı 1,5 milyon euroluk ücret de 2,5 milyon euroya yükseltilecek. Süper Lig’in bitmesinin beklendiği şu günlerde şampiyonun kim olduğu kesinleşmesine rağmen iki taraf da lig bitmeden herhangi bir adım atmama konusunda kararlı gözüküyor. Takımda kalmak istediğini belirten Güneş’in bu teklife nasıl bir cevap vereceği merakla beklenirken, çeşitli bonuslarla ücretinin artırılması durumu da ayrıca bir seçenek olarak masada duracak. Fikret Orman’ın teknik direktörlük yapmak istediği için istifa eden Güneş’in yardımcısı Tamer Tuna’nın da takımda kalmasını istediği bu nedenle Tuna ile de bir görüşme yapacağı bilgisi verildi.
  DİĞER HABERLER Hepsini Göster