Arda Turan için forma bastırılmadı
Türk futbolunun yurt dışındaki gururlarından olan ve Barcelona forması giyen Arda Turan’ın takımdaki geleceği konusundaki belirsizlik devam ediyor.
Bu konuda İspanya spor basınında çok fazla söylenti dolaşırken son olarak yaşanan bir gelişme kafalardaki soru işaretini iyice belirgin bir hale getirdi. Yeni sezon öncesinde forma bastıran Katalan ekibi, çıkarılan formaları online alışveriş sitesinde satışa çıkardı. Ancak satışa çıkarılan formalar konusunda bir ayrıntı gözlerden kaçmadı. İsimli ve isimsiz olarak satışa çıkarılan formalarda Messi, Neymar, Suarez, Pigue, İniesta, Rakitic, Mascherano ve Sergio Busquets gibi oyuncuların isimlerinin yazılı olduğu formalar bulunurken Arda’nın olmaması yıldız oyuncunun gözden çıkarıldığı şeklinde yorumlandı. Barcelona’ya yakınlığı ile bilinen El Mundo Deportivo bu konuda bir habere imza attı. Katalan yayın organı takımın yeni teknik direktörü Ernesto Valverde’nin Arda’yı takımda düşünmediğini yazdı. El Mundo Deportivo bununla da kalmayıp Arda’nın eski kulübü Galatasaray’a döneceğini iddia etti.

KİRALAMA YÖNTEMİ DÜŞÜNÜLÜYOR

İspanyol basınında bu tür gelişmeler olurken Türk basınında da benzer gelişmeler yaşanıyor. Bu sezon çok kötü bir performans sergileyen Galatasaray’da yeni sezonda takıma 5-6 oyuncu katma planları yapılırken bu oyunculardan birinin de Arda olduğu kaydedildi. Başkan Dursun Özbek’in Arda konusunda çok ısrarcı olduğu ve 30 yaşına gelmiş yıldız oyuncuyu bir şekilde takıma kazandırmak istediği öne sürüldü. Bruma’yı Leipzig’e veren sarı kırmızılı kulübün bu satıştan gelecek para ile Arda transferini yapmak istediği belirtildi. Arda ile bağı koparmayan Dursun Özbek’in milli maçlardan sonra bu fikrini oyuncu ile paylaşacağı ve duruma göre pozisyon alacağı ifade edildi. Arda’nın şu anki ücretinin çok yüksek olduğu ancak kiralama yöntemi ile cim boma dönebileceği konuşulan diğer konular arasında.
  DİĞER HABERLER Hepsini Göster