Aziz Yıldırım’dan kafa karıştıran açıklama
2017 Yılı Olağan Mali Genel Kurul’da açıklamalar yapan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, futbol takımının başına getirilmesi beklenen Aykut Kocaman konusunda kafalarda soru işareti yaratan ifadeler kullandı.
Dün itibariyle Konyaspor’dan ayrıldığını açıklayan Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe’nin başına geçmesi beklenirken Aziz Yıldırım’ın teknik direktör konusunda 3 teknik adamla görüşüyoruz açıklamaları acaba başka bir teknik adam gelebilir mi sorusunu akla getirdi. Transferler konusunda da açıklama yapan Aziz Yıldırım 4 oyuncu ile de anlaşma yaptıklarını sözlerine ekledi. Kulüp içinde Aykut Kocaman’a karşı olanların bulunduğunu da belirten Yıldırım, bu kişilere karşı sert ifadeler kullanarak hadsizlikle suçladı. Transfer döneminin 17 Haziran tarihinde açılacağını belirten Yıldırım, zamanı gelince gerekli açıklamaların yapılacağını belirtti.

BASKETBOL TAKIMININ YENİ ADI FENERBAHÇE DOĞUŞ OLACAK

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım yaptığı konuşmanın büyük bölümünü bu sezon Euroleague’yi şampiyon olarak tamamlayan basketbol takımına ayırdı. Başarılarının bir tesadüf olmadığına, uzun yıllar süren başarılarının bir sonucu olduğuna dikkat çeken Yıldırım, önlerindeki 3 yıl için Doğuş Grubu ile anlaşma yaptıklarını ve takımın adının Fenerbahçe Doğuş olacağını söyledi. Galatasaray’ın UEFA Kupası’nı almasını tesadüf olarak nitelediğini, bu sözü ile devamlılık yok demek istediğini ancak bu lafının yanlış yerlere çekildiğini belirten Yıldırım, basketbolda kazandıkları kupanın futboldaki Şampiyonlar Ligi seviyesinde bir kupa olduğunu vurguladı. Basketbol branşına 30 milyon euro bütçe ayırdıklarını, bunun 12 milyon eurosunun sponsorlardan geldiğini belirten Yıldırım, kalan 18 milyon euronun açık olduğunu dile getirdi. Yıldırım ayrıca Ülker Sports Arena'yı hiçbir şey istemeden yapan Murat Ülker’e de ömür boyu teşekkür etmeyi sürdüreceğini söyledi.
  DİĞER HABERLER Hepsini Göster