Beşiktaş forvet arayışında rotayı İtalya’ya çevirdi
Beşiktaş’ın şampiyonluğu ile biten 2016-2017 futbol sezonundan sonra 2017-2018 sezonu 1. transfer ve tescil döneminin 17 Haziran Cumartesi günü başlayacağı ifade edildi.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamaya göre, 2017-2018 sezonu 1. transfer ve tescil dönemi 8 Eylül'de sona erecek. 2. transfer ve tescil döneminin ise 4 ile 31 Ocak 2018 tarihleri arasında olacağı bilgisi verildi. Tüm takımlar yeni sezona iddialı bir kadro ile girme hazırlığı yaparken son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş’ta da büyük hareketlilik yaşanıyor. Takımı son iki sezondur şampiyon yapan Şenol Güneş ile yeniden anlaşan siyah beyazlılar, takımın eksik taraflarına etkili transferler yapabilmek için şimdiden kolları sıvamış durumda. Forvet hattında Aboubakar ile henüz bir anlaşma zemini bulamayan Beşiktaş’ın, Milan’dan ayrılma durumu olan Kolombiyalı Carlos Bacca ile yakından ilgilendiği belirtildi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE OYNAMAK İSTİYOR

Gelecek sezon için iddialı transferlere imza atan Milan, Portekiz kulübü Porto’dan forvet Andre Silva ile 38 milyon euro karşılığında anlaştı. İtalyan kulüp ayrıca Torino’dan yine forvet Belotti ile de anlaşmak üzere. Bu iki forvetin Milan’a transfer olmasının Carlos Bacca’nın ilk 11’e girememesi yolunu açabileceği belirtiliyor. Bu nedenle takımdan ayrılma niyetinde olan Bacca’nın Çin takımlarından birine gideceği ancak Şampiyonlar Ligi’nde de oynamak istediği ifade edildi. Bacca’nın Şampiyonlar Ligi’nde oynama isteği Beşiktaş’ı bu oyuncunun transferi konusunda umutlandırdı. Bu oyuncu konusunda görüşmelerine devam eden Kara Kartallar, yıldız oyuncunun Milan’daki durumunu yakından takip etmeye başladı. Beşiktaş’ın Bacca için İtalyan kulübüne 1 yıllık kiralama teklifinde bulunduğu ve bu konuda cevap beklediği bilgisi verildi.
  DİĞER HABERLER Hepsini Göster