Ali Koç'tan ilk hamle geldi
enerbahçe başkanlığı için ciddi ve oldukça profesyonel şekilde çalışan Ali Koç, bu gece yapacağı konuşmada 1907 Fenerbahçe Derneği'nden istifa ettiğini duyuracak.
Fenerbahçe'de Ali Koç, başkanlığı ile camiada tartışma konusu olan Aziz Yıldırım'a resmen rakip oluyor. 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç, bu gece gerçekleşecek olan 25. yıl balosunda ilk hamlesini yapacak.

Ali Koç, Fenerbahçe başkanlığına aday oldu mu?

1907 Fenerbahçe Derneği'nin 25 yılı nedeniyle gerçekleşecek olan balo bu akşam Four Seasons otelde gerçekleşecek. 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç'un istifasını açıklayacağı konuşma, 22.00'den itibaren derneğin Youtube kanalından canlı yayınlanacak. Başarılı iş adamı, prosedür gereği dernek başkanlığını bırakıp kulüp başkanlığı için start verecek.

ADAYLIĞINI BU SÖZLERLE AÇIKLAMIŞTI
İlk olarak 24 Ekim 2016 tarihinde Fenerbahçe başkanlığına aday olacağını ilan eden Ali Koç, derneğinde yaptığı konuşmada "Evet, yönetimin belirleyeceği ilk kongrede adayım En geç 2018 Mayıs'ta şartlar ne olursa olsun adayım. Hepimizin çubukluya sahip çıkması lazım. Hepimizin ortak paydaşı, sevdası çubuklu. O yüzden kendi kendimize zarar vermeyelim, bindiğimiz dalı kesmeyelim. Televizyonda ciğeri beş para etmeyecek adamlara malzeme vermeyelim. Anca beraber kanca beraber" ifadelerini kullanmıştı.

Ali Koç kimdir? Öğrenim bilgileri ve kariyeri

2 Nisan 1967 doğumlu olan Ali Koç, evli ve 2 çocuk babasıdır. Ağabeyi Mustafa Koç'un vefat ettiği Şubat 2016 tarihinden bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütmektedir. Fenerbahçe'de 2 dönem yöneticilik yapan Ali Koç, 17 yıldır 1907 Fenerbahçe Derneği'nin de başkanıydı.

ÖĞRENİM BİLGİLERİ

Harvard Üniversitesi, Boston, Massachusetts, A.B.D. - İşletme Fakültesi, Master

Rice Üniversitesi, Houston, Texas, A.B.D. - İşletme Fakültesi

Harrow School, Londra, İngiltere - Matematik, Ekonomi ve Coğrafya yüksek derece
  DİĞER HABERLER Hepsini Göster  
X