Galatasaray için kritik sınav geldi çattı
Galatasaray yoluna doludizgin devam ediyor.
Galatasaray yoluna doludizgin devam ediyor. Puan farkı açıldı hatta şampiyonluk yarışında "Fenerbahçe'yi yenerse artık kimse tutamaz" yorumları yapılıyor. Galatasaray, sizce 8. hafta sonunda bu ligin açık ara favorisi mi?

LEVENT TÜZEMEN: 'Galatasaray kazanırsa lig biter' söylemi, tamamen bir takımı rehavete sürüklemenin tuzağıdır. Üç puanlı ligde aralar açılır da kapanır da. Galatasaraylı oyuncuların tıpkı şampiyon olan Beşiktaş gibi takımdaşlık örneği sergilediğini söyleyebilirim. Özellikle Florya'daki ortam tam bir aile ortamı. Bu arkadaşlık ilişkileri, oyuncuların birbirleriyle uyum sorunu yaşamaması, oyun karakterlerinin ve iş ahlaklarının üst düzeyde olması Galatasaray'ı haklı olarak zirveye taşıdı.F.BAHÇE ASLAN'A İLKİ TATTIRACAK

Aykut Kocaman, "Arena'dan istediğimizi alıp, döneceğiz" dedi. Bu iddialı açıklaması için yorumunuz nedir?AHMET ÇAKAR: Bunlar yüz yıldır hocaların yaptığı açıklamalardır. Hiç kimse yoğurdum ekşi demez. Derbilerin favorisi olmaz. Kağıt üzerinde önde olan takımın kaybettiğini çok görürüz. Dolayısıyla Seyrantepe'deki derbi, her ne kadar Galatasaray favori görünse de her türlü sonuca açıktır.GÜRCAN BİLGİÇ: Aykut hoca, Beşiktaş maçı öncesinde de benzer beyanlarda bulundu. O, maçı kafasında oynamış, çoktan planını yapmıştır. F.Bahçe'nin iki sezondur ilginç bir özelliği var, rakiplerine ilkleri tattırıyor.AHMET ÇAKAR: Galatasaray bu sene çok iyi bir kadro kurdu. Coşkuyla oynuyorlar ve de özellikle Gomis sezonun çeyreğinde tarih yazdı. Hem çok gol attı hem de kırk yıllık ultrAslan gibi mücadele ediyor. Tabii ki diğer takım arkadaşları da ona benzer bir performans sergiliyorlar. Ama şurası bir gerçek ki Galatasaray müthiş bir fikstür avantajıyla lige başladı. Fikstürü Tudor'a yaptırsalar aynısını yapardı. Galatasaray bugüne kadar derbi oynamadı, Trabzon'la oynamadı, Başakşehir'le oynamadı. Asıl zorlu dönem bu hafta sonundan itibaren başlıyor. Art arda güç ve kalite olarak kendisine yakın takımlarla maçlar oynayacak.LEVENT TÜZEMEN: Aykut hoca takımının bazı oyuncularının yetersiz olduğunu biliyor ama iddialı söylemlerle onları ayakta tutmaya çalışıyor. Derbilerde favori olmuyor. Geçen sene Fenerbahçe'nin TT Arena'da tek pozisyonu bile yoktu ama Josef'in kafa golüyle maçı kazandılar. Aykut hoca Fenerbahçe'nin bu şansına güveniyor ancak Galatasaray'ın geçen seneki Galatasaray olmadığını da bilmelidir.GÜNEŞ TEKLİF OLSA GİDER!

Beşiktaş'ta bir düşüş var. Bugün Monaco maçına çıkacak. Bu düşüş, Şampiyonlar Ligi'ne yansır mı? Bu düşüşün sorumlusu kim?TÜZEMEN: Beşiktaş'ta 'takımdaşlık' felsefesi kaybolmuş. Yabancıların kadroya girememesi sıkıntı. Ayrıca Oğuzhan ve Cenk'e gelen teklifler konsantrasyonu bozuyor. Şenol Güneş'in, TFF ile yaptığı Milli Takım Teknik Direktörlüğü görüşmesinin artçılarını Beşiktaş yaşıyor. Bugün TFF, Güneş'e tekrar teklif yapsa, kabul eder. Çünkü Güneş ile yönetim arasında görüş ayrılıkları var. Bu olumsuzluklar Şampiyonlar Ligi'ne neden yansımıyor? Özellikle yabancılar Devler Ligi'ni vitrin olarak görüyor ve iyi motive oluyor. Kulübede oturanlar da ilk 11 oyuncusu olduğundan takım sıkıntı yaşıyor. Monaco maçı sıkıntıların devam edip etmediğini gösterecek bir maç olacak.AHMET ÇAKAR: Bu düşüş kaçınılmaz. Art arda zor maçlar oynadılar. Caner ile Talisca'nın kavgası huzuru etkiledi. Üstelik Şenol hoca Negredo ya da Lens'i kazanmak için oynatmak zorunda kalıyor. Dünyanın parası verildi, G.Birliği gibi mütevazi bir takım karşısında oynamayacaklarsa hangi maçta oynayacaklar. Ama Beşiktaş kadro kalitesi ve hoca deneyimi ile bu sıkıntılı günleri aşar. Fenerbahçe'de kadro kalitesi Galatasaray ve Beşiktaş'ın altında. Mesela şimdi tüm Galatasaraylı ya da Beşiktaşlılar'a soruyorum, kendi takımızda Fenerbahçe'den hangi oyuncuyu ilk 11'de görmek istersiniz? Mesela bir takımda Cenk, diğerinde Gomis varken, kim Soldado'yu ya da Janssen'i ister. Dolayısıyla kadro kalitesi farkı çok açık ortada. Üstelik Fenerbahçe'nin daha golcüsü belli değil. Takım savunmaları SOS veriyor. Defans oyuncuları bireysel olarak da iyi değiller. Üstelik hücum opsiyonları çok kısıtlı.GÜNEN: İki ayrı Beşiktaş'tan söz etmek olası. Süper Lig'deki Beşiktaş ile Şampiyonlar Ligi'ndeki Beşiktaş arasında fark var. Bu düşüşün en büyük nedenleri ise, rotasyonlar ve takımın yükünü çeken oyunculardaki performansların yetersizliği.

BİLGİÇ: Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde farklı, Süper Lig'de ise daha özensiz bir konsantrasyonla oynuyor. Buna kızmamak lazım. Avrupa'nın devleri arasında kendini göstermek istiyorlar. Ama unutmayın ki Şampiyonlar Ligi'ne gitmek için ligde başarılı olmak zorundasınız. (Spor Arena)
  DİĞER HABERLER Hepsini Göster  
X